Kalender

Anmälan boende Silva League / SM

25 mars 2018
Plats
Ansvarig
TTE

Anmälan för Silva League / SM och andra värdetävlingar under våren.
TTE kommer att ordna med följande boenden efter det behov som finns. Vi vill därför veta hur era planer ser ut. Anmäl om ni önskar hjälp med / berätta hur ni tänker er att lösa boende senast den 25mars. Även ledare kan skriva upp sig här.



  • 13-15 april Silva League, Söderåsen Skåne

  • 21-22 april Silva League, Linköping, uppresa lördag eftermiddag och boende i Vimmerby-trakten, för resa därifrån de sista milen på söndag morgon

  • 26-27 maj JVM-test, Degerberga Skåne 


Ange som kommentar ifall du ämnar delta på någon av ovanstående tävlingshelger men löser boendet själv.


Till nedan resor ordnar vi i klubben inget boende såvida inga sådana önskemål inkommer:



  • 7 april SM Ultralång, dagsresa

  • 20 april SM Natt, hemresa på kvällen, här behöver vi hjälp av ledare / supportar som kan köra bil hem på natten så att ingen löpare behöver köra!

  • 2-3 juni Sprint-SM, dagsresor


För Måsenstafetten samordnas boende separat av Gustav (önskemål om att bo hos våra studenter i Linköping). För 7-manna ordnas preliminärt ingen övernattning, men skriv en kommentar om du vill ha det.

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Maja Porle
13-15 april bor med klubben
Gustav R
13-15 april bor med klubben
Josephine
13-15 april bor med klubben
Isac
13-15 april bor med klubben
Maja Porle
21-22 april bor med klubben
Lukas
21-22 april bor med klubben
Alicia
21-22 april bor med klubben
Louise
21-22 april bor med klubben
Gustav R
21-22 april bor med klubben
Isac
21-22 april bor med klubben
Gustav R
26-27 maj bor med klubben
Isac
26-27 maj bor med klubben

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
13-15 april bor med klubben
4 st
21-22 april bor med klubben
6 st
26-27 maj bor med klubben
2 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/9 Lördag
08:30 SM-träningsdag Huskvarna TTE Info & anmälan
2/9 Söndag
3/9 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Furuby Sven mfl Info
17:30 * GVG-träning 3/9 VOKalen GVG Info & anmälan
4/9 Tisdag
18:00 Intervaller, stor och liten stig Vokalen Patrik K Info
19:30 GVG-möte Klubbrummet Info
5/9 Onsdag
10:00 Veteran-OL Emmaboda/Verda Emmaboda/Verda OK Info
17:00 Motionsorientering & Grand Prix Sundet (Bokhultet) Växjö OK Info
6/9 Torsdag
18:00 OL-träning Högstorp Olof L-S Info & anmälan
7/9 Fredag
8/9 Lördag
00:00‹ SM, lång Info
10/9 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Vikensved Henrik mfl Info
17:30 * GVG-träning 10/9 Högstorpskogen, Ejdervägen GVG Info & anmälan
11/9 Tisdag
18:00 Intervaller, stor stig Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
12/9 Onsdag
17:00 Motionsorientering VAIS-torpet Växjö AIS Info
13/9 Torsdag
14/9 Fredag
00:00‹ SM, medel Info
16/9 Söndag
00:00 SM, stafett Info
00:00 SM Stafett Jönköping Info & anmälan
17/9 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Hoppet Lena mfl Info
17:30 * GVG-träning 17/9 Fyllerydskogen /VAIS torpet GVG Info & anmälan
18/9 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
19/9 Onsdag
20/9 Torsdag
22/9 Lördag
24/9 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning VOKalen/Hemmesjö Maria mfl Info
17:30 * GVG-träning 24/9 Fyllerydskogen /Norra stugan GVG Info & anmälan
25/9 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info
26/9 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Växjö ok Info
19:00 Damträff Vokalen Mona J Info
27/9 Torsdag
30/9 Söndag

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se