Kalender

Provlöpning

19 april 2018
kl: 18:00
Plats
Notteryd
Ansvarig
Per Lenander

Provlöpning inför vår medeldistanstävling 22/4.


Samling vid tävlingsarenan, som är belägen i beteshagen uppe på höjden direkt öster om skjutbanan i Notteryd (se kartlänk).
OBS, ni parkerar vid den ordinarie parkeringen vid västra änden av skjutbanan.


Till start ca 500 m. Märkbricka+snitsel vid kontrollpunkterna.


Anmäl att du kommer och skriv gärna vilken bana du vill springa. (OBS, inte säkert att kartor finns för alla banor.)


Start mellan 18.00-18.20. Ev samåkning organiserar ni själva. (Rek avfärdstid 17.45 VOKalen.)


Ungdomar upp till 14 år får springa vår tävling och får därmed inte vara med på provlöpningen om man tänkt tävla.

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Janne
-
Eva Persson
Kommer
kalle
Kommer
William B
Kommer
Maria
Kommer
Britt-Mari
Kommer
Annika
Kommer
Hugo
Kommer
Olof
Kommer
Peter
Kommer
Noel
Kommer

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Kommer
10 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/4 Måndag
17:30 * GVG-träning 1/4 Fylleryd GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms och juniorträning Info
2/4 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
3/4 Onsdag
10:00 Veteran-OL Emmaboda/Verda Emmaboda/Verda OK Info
17:00 Damträff Sigfridsleden Samling Vokalen samåkning B-M Karlsson Info
4/4 Torsdag
18:00 OL-intervaller Högstorp Louise Info & anmälan
5/4 Fredag
6/4 Lördag
00:00 Anderstorp Info
00:00 Anderstorp INSTÄLLT Info
7/4 Söndag
00:00 Norrvirdarna Info
8/4 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Kala Höjden OS-gruppen Info
17:30 * GVG-träning 8/4 Kala höjden GVG Info & anmälan
9/4 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
10/4 Onsdag
23:59 Sockerbagare sökes Servering Info & anmälan
11/4 Torsdag
18:00 OL-intervaller Bokhultet William Info & anmälan
12/4 Fredag
00:00‹ SL-helg Värmland Grums TTE Info & anmälan
13/4 Lördag
  SL-helg Värmland Grums TTE Info & anmälan
00:00 Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång Info
14/4 Söndag
›23:59 SL-helg Värmland Grums TTE Info & anmälan
00:00 Sydsvenska mästerskapen, stafett Info
00:00 Växjö OK Info
15/4 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning med efterföljande matlagning Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
16/4 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, gräsunderlag Vokalen Patrik K Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 Tiomilasamling VOKalen TTE Info
17/4 Onsdag
17:00 Motionsorientering VAIS-torpet Info
18/4 Torsdag
00:00 Påsknatten Info
19/4 Fredag
00:00 Oppmannaberget, lång Info
00:00 Torsås OK Info
23/4 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Nybörjarkurs för vuxna VOKalen Måns Faxén Info
19:30 Möte Ungdomssektionen Klubbrummet Info
24/4 Onsdag
17:00 Motionsorientering Info
19:00 Styrelsemöte Klubbrummet Info
25/4 Torsdag
18:00 OL-intervaller Vikensved Simon K Info & anmälan
26/4 Fredag
28/4 Söndag
›00:00 10milakavlen - ÄKTABODEN MEMORIAL Glimåkra TTE/ FK Göingarna Info & anmälan
›23:59 10mila boende lö-sö Hästveda OK's klubbstuga (+ev Husvagnar) Hästveda/ Glimåkra TTE Info & anmälan
00:00 OK Bävern Info
29/4 Måndag
17:30 * GVG-träning 29/4 Vokalen och Björka GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning Björka OS-gruppen Info
30/4 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se