Kalender

Sprintstafett DM

19 maj 2018
kl: 15:00
Plats
Aneby
Ansvarig

19 maj avgörs DM i sprintstafett i Aneby. Man tävlar i 2-mannalag och springer 2 sträckor var (3 sträckor var i HD21). Stafetten startar vid 15:00 och tidigare under dagen avgörs även sprint DM. Mer info går att läsa i inbjudan: https://eventor.orientering.se/Documents/Event/38938/1/Inbjudan 


Anmäl ditt intresse till stafetten här på hemsidan senast torsdag 10 maj.  

Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Emma
D12
Maja
D20
Sara Andersson
D35
Maria B
D35
Mona
D35
Johanna
D45
Eva E
D55
Lisa Kumlin
D65
Valter Rooth
H12
Isac Elingfors
H12
Erik
H16
Hugo
H16
Noel
H16
Isac E
H20
Lukas L
H20
Gustav R
H20
Peter J
H35
Jonny
H45

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
D12
5 st
D14
2 st
D20
2 st
D21
1 st
D35
4 st
D45
1 st
D55
2 st
D65
2 st
H12
5 st
H16
4 st
H20
4 st
H21
1 st
H35
3 st
H45
3 st
H55
1 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/12 Lördag
08:30 Julgranshuggning 1 dec Hollstorp Krister S Info & anmälan
12:00 * Vokalen uthyrd Köket/storstugan Österrikiska föreningen Info
2/12 Söndag
10:00 Distansträning Vokalen William Info & anmälan
3/12 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen Patrik Info
17:30 * GVG-träning 3/12 VOKalen GVG Info & anmälan
4/12 Tisdag
00:00 Julgranshuggning 4 dec Åby, Ör Krister S Info & anmälan
18:00 Test 5 el. 3 km, elljusspår (sportident) VOKalen Patrik K Info
18:00 Utdelning av flygblad om julgransförsäljningen Vokalen Krister S Info
5/12 Onsdag
17:00 Vokalen uthyrd Storstugan, köket STF Info
19:15 Intervaller, inomhus Telekonsult arena Info
6/12 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 10 Torpabladet - Södra KK Länk››
7/12 Fredag
8/12 Lördag
08:30 Julgranshuggning 8 dec Uråsa Krister S Info & anmälan
09:00 Elitupptakt Vokalen TTE Info & anmälan
9/12 Söndag
09:30 Klappjakten med julegröt mm VOKalen Eva, Hagbert, Annmari + Stug-kom. Info & anmälan
10/12 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen Annika Info
11/12 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår VOKalen Patrik K Info
12/12 Onsdag
00:00 Styrelsemöte Klubbrummet Info
10:00 Veteran-OL Kalmar Kalmar OK Info
19:00 Damträff Storstugan,Vokalen Mona J Info
13/12 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 11 Öjaby Joakim Wessman Länk››
14/12 Fredag
15/12 Lördag
10:00 Julgransförsäljning 15/12 10-13 Vokalen Krister S Info & anmälan
13:00 Julgransförsäljning 15/12 kl 13-16 Vokalen Krister S Info & anmälan
16/12 Söndag
10:00 Topptursintervaller, stavar o ryggsäck 10:00 VOKalen, 10:30 Klackhult Anders P Info & anmälan
17/12 Måndag
17:30 * Ungdoms- och juniorträning Fylleryd/gympasalen Lena Info
18/12 Tisdag
18:00 Löpträning Intervall / Tempo VOKalen Patrik K Info
19/12 Onsdag
19:15 Intervaller, inomhus Telekonsult arena Info
20/12 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 12 Svanaholm Martin Larsson Länk››
21/12 Fredag
22/12 Lördag
23/12 Söndag
24/12 Måndag
25/12 Tisdag
10:00 Juldagsmorgonspass VOKalen Info
26/12 Onsdag
27/12 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 13 Högstorp Fam. Porle Länk››
28/12 Fredag
29/12 Lördag
30/12 Söndag
31/12 Måndag

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se