Kalender

Sprintträning

23 maj 2019
kl: 18:00
Plats
Sandsbro
Ansvarig
Noel
Välkomna till en spännande sprint i Sandsbro!

En lite längre och en lite kortare bana av ungefär samma svårighet kommer erbjudas. I den längre banan finns några avspärrningar för att ställa till det.

Samling vid Sandsbro skola, individuell start när det passar 18:00-18:30

Anmäl senast onsdag 18:00
Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Elina
Kort
Maria H
Lång
Niklas
Lång
Kajsa S
Lång
Ebba U
Lång
Simon
Lång
Isac
Lång
Fredrik
Lång
Per R
Lång
Valter
Lång
Kk
Lång
Jacob P
Lång
Janne K
Lång

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Kort
3 st
Lång
21 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/9 Söndag
00:00 DM, lång, Småland Info
2/9 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Hoppet OS-gruppen Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Hoppet GVG Info & anmälan
3/9 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig - samling kl 17:50 Vokalen Patrik K Info
18:00 * Servering Vokalen Info
18:00 Bära lådor från vinden Vokalen Krister S Info
5/9 Torsdag
18:00 * Medelträning Gåtahult Isac Ericsson Info & anmälan
6/9 Fredag
7/9 Lördag
00:00 DM, medel, Småland Info
8/9 Söndag
00:00 DM, stafett, Småland Info
00:00 DM Stafett Bredaryd Info & anmälan
9/9 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Skogstorp OS-gruppen Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Svanaholm GVG Info & anmälan
10/9 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, skog/liten stig Vokalen Patrik K Info
18:00 * Servering Vokalen Info
18:00 Bära lådor från vinden Vokalen Krister S Info
11/9 Onsdag
17:00 Motionsorientering VAIS-torpet Info
12/9 Torsdag
18:00 OL-träning Furuby västra Furuby västra KK Info & anmälan
13/9 Fredag
00:00 Ungdoms-SM, sprint Info
14/9 Lördag
00:00‹ SM-Lång Söderhamn Info & anmälan
00:00 Ungdoms-SM, lång Info
00:00 SM, lång, kval Info
15/9 Söndag
›23:59 SM-Lång Söderhamn Info & anmälan
00:00 OK Gisle Info
00:00 Ungdoms-SM, distriktsstafett Info
00:00 SM, lång, final Info
16/9 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Brittatorp OS-gruppen Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Bokhultet GVG Info & anmälan
17/9 Tisdag
17:50 Bära möbler från vinden 17:50 Vokalen Krister S Info
18:00 VAIS-loppet Vokalen Patrik K Info
18:00 * Servering Vokalen Info
18/9 Onsdag
10:00 Veteran-OL Lindsdal Kalmar OK Info
19/9 Torsdag
20/9 Fredag
00:00‹ Sm-medel/stafett Söderhamn Info & anmälan
00:00 SM, medel, kval Info
17:00 Förberedelse för Loppmarknaden Vokalen Krister S Info
21/9 Lördag
  Sm-medel/stafett Söderhamn Info & anmälan
00:00 SM, medel, final Info
10:00 Loppmarknad Vokalen Krister S Info
22/9 Söndag
›23:59 Sm-medel/stafett Söderhamn Info & anmälan
00:00 Hultsfreds OK Info
00:00 SM, stafett Info
23/9 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Hemmesjö OS-gruppen Info
24/9 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info
18:00 * Servering Vokalen Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
25/9 Onsdag
08:00 * Vokalen uthyrd Soft lärarkurs Info
09:00 Veteran-OL Kronoberg Hissö Växjö OK Info
26/9 Torsdag
08:00 * Vokalen uthyrd Soft lärarkurs Info
18:00 OL-träning 26 september Högstorp Janne K Info & anmälan
29/9 Söndag
30/9 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Högstorp OS-gruppen Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se