Kalender

Lämmeltåget 2019

26 maj 2019
Plats
Nässjö
Länk
Ansvarig
Ungdomssektionen

Lämmeltåget 2019


Det är dags för stafetten Lämmeltåget 2019. En stafettävling i sprintform där alla upp till 16 år kan vara med. Det finns flera klasser som gör att alla kan vara med!


Vi planerar att hitta på något tillsammans efteråt. Kanske är det badväder eller så hittar vi ett ställa för lite grill och kul gemenskap. Givetvis är det kul om föräldrar följer med även om dom inte får springa men har du behov av samåkning så löser vi det!


Anmäl ditt intresse av att följa med senast 13 maj!


Info om tävling finns på https://eventor.orientering.se/Events/Show/19865


Frågor kan ungdomsledare svara på! 


Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Malva
Ja jag vill följa med och behöver skjuts.
Joar Andersson
Ja jag vill följa med och behöver skjuts.
Martina
Ja jag vill följa med och behöver skjuts.
miranda
Ja jag vill följa med och behöver skjuts.
Wilma
Ja, jag vill följa med.
Ebba Ulvagården
Ja, jag vill följa med.
Anton
Ja, jag vill följa med.
Lovisa
Ja, jag vill följa med.
Maja L
Ja, jag vill följa med.
Arvid Gustavsson
Ja, jag vill följa med.
Amanda Gustavsson
Ja, jag vill följa med.
Linus L
Ja, jag vill följa med.
Hilda L
Ja, jag vill följa med.

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
Ja jag vill följa med och behöver skjuts.
4 st
Ja, jag vill följa med.
9 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/6 Lördag
  SM-sprint & sprintstafett Hudiksvall typ TTE Info & anmälan
00:00 SM sprint, final Hudiksvall Info
2/6 Söndag
›23:59 SM-sprint & sprintstafett Hudiksvall typ TTE Info & anmälan
00:00 High Chaparral-sprinten Info
3/6 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Brittatorp OS-gruppen Info
17:30 * GVG-träning 3/6 Gustavslundskolan GVG Info & anmälan
4/6 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
5/6 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Högehall Lessebo OK Info
6/6 Torsdag
7/6 Fredag
8/6 Lördag
9/6 Söndag
10/6 Måndag
17:30 * GVG och OS-träning 10/6 Sundet Ungdomsledarna Info & anmälan
11/6 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info
12/6 Onsdag
10:00 Veteran-OL Nybro Nybro OK Info
18:00 Klubbmöte Vokalen Info
13/6 Torsdag
08:30 Brasved i säckar ASA Krister S, Laila Info & anmälan
15/6 Lördag
00:00‹ Venla/Jukola Kangasala Info & anmälan
16/6 Söndag
›23:59 Venla/Jukola Kangasala Info & anmälan
13:00 * Vokalen uthyrd A Andersson Info
17/6 Måndag
17:30 Ungdoms och juniorträning Brittatorp OS-gruppen Info
18/6 Tisdag
18:00 Intervaller, liten stig Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
19/6 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Svanaholm Växjö AIS Info
18:00 orienteringsteknikträning (kan springas som tjogetträning) Furuby Måns Faxén Info & anmälan
20/6 Torsdag
21/6 Fredag
22/6 Lördag
23/6 Söndag
24/6 Måndag
25/6 Tisdag
18:00 Löpträning Vokalen Patrik K Info
26/6 Onsdag
27/6 Torsdag
18:00 Tjogetträning TTE Info
28/6 Fredag
29/6 Lördag
00:00 Havs-OL, dag 1, medel Info
30/6 Söndag
00:00 Havs-OL, dag 2, lång Info
13:00 * Vokalen uthyrd Jennie S Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se