Kalender

Vinternatt 2019/2020 - Arrangörer sökes

30 september 2019
kl: 23:59
Plats
Skogen
Ansvarig
Patrik R
Nu är det snart dags för Vinternatt. Den 3:e oktober är det premiär för säsongen 2019/2020.

För att vi ska kunna springa, behövs det hjälp med att lägga banor och sätta ut kontroller.

Kan du tänka dig att hjälpa till med någon etapp?

Att arrangera en etapp innebär att lägga banor, sätta ut kontroller, skriva ut banor, lägga upp information på vinternatt sidan, skriva in resultat samt plocka in kontroller.

Är man osäker eller vill ha hjälp eller stöttning med något så är det bara att säga till.

Vill man inte göra allt, kanske man kan som exempel hjälpa till med att sätta ut eller ta in kontroller.

Vill man vara två eller flera stycken som hjälps åt, går detta alldeles utmärkt.


Skicka ett mail till patrik.rosen@atea.se eller anmäl på hemsidan under anmälan


Aktuella datum
Torsdagar i Oktober: 3, 10, 17, 24, 31
Torsdagar i November: 7, 14, 21, 28
Torsdagar i December: 5, 12, 19
Torsdagar i Januari:  2, 9, 16, 23, 30
Torsdagar i Februari: 6, 13, 20, 27
Torsdagar i Mars: 5, 12, 19, 26



Banor som ska läggas är 3 svårare banor, en medelsvår samt en lättare bana.

Svårare banor: Långa 7.0-9.0km, Mellan 4.5-5.5km, Korta 3.0-3.5km

Medelsvår bana: 3.5-4.0km (nivå orange)

Lättare bana: 2.5-3.0km (nivå gul)



Anmäl helst senast 22 september om du vill hjälpa till.

Ange i info om det finns önskemål om datum, kartområde eller vad du vill hjälpa till med.



Patrik Rosén
Namn:
Info:
Val:
Antispam:

anmälningstiden har passerat

Klicka på ett namn för att uppdatera eller radera anmälan
 
Anders P
-Jag vill arrangera en etapp
Fam Braun
-Jag vill arrangera en etapp
Simon C
-Jag vill arrangera en etapp
John
-Jag vill arrangera en etapp
Mattias K
-Jag vill arrangera en etapp
Lena
-Jag vill arrangera en etapp
Kalle o Tommy
-Jag vill arrangera en etapp
Fam. Lundgren
-Jag vill arrangera en etapp
Fam Niklasson
-Jag vill arrangera en etapp
Joakim W
-Jag vill arrangera en etapp
Glen och Maria
-Jag vill arrangera en etapp
Måns
-Jag vill arrangera en etapp
Olof L-S
-Jag vill arrangera en etapp
Gustav R
-Jag vill arrangera en etapp
KK
-Jag vill arrangera en etapp
Niklas
-Jag vill arrangera en etapp
Maja och Magnus
-Jag vill arrangera en etapp
Janne och Bente
-Jag vill arrangera en etapp
Patrik R
-Jag vill arrangera en etapp
Eva Persson
-Jag vill hjälpa till
Andreas Fagerberg
-Jag vill hjälpa till
Fredrik J
-Jag vill hjälpa till
Adam Georgsson
-Jag vill hjälpa till

Antalet anmälda - strukna ej medräknade
 
-Jag vill arrangera en etapp
19 st
-Jag vill hjälpa till
4 st
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/5 Fredag
10:00 OL-träning Älmhult Jon Lindskog Info & anmälan
2/5 Lördag
00:00‹ 10MILA Upplands-Bro Attunda OK, Järfälla OK, Solna OK, Sundbybergs IK Info & anmälan
3/5 Söndag
›23:59 10MILA Upplands-Bro Attunda OK, Järfälla OK, Solna OK, Sundbybergs IK Info & anmälan
4/5 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning OS-gruppen Högstorp Maja Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Norra stugan , Fylleryd GVG Info & anmälan
5/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, underlag alpäng Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Klubbrummet Info
6/5 Onsdag
7/5 Torsdag
18:00 OL-träning 7/5 Öjaby Janne K Info & anmälan
8/5 Fredag
00:00‹ SL 3-4 Roslagen Norrtälje TTE Info & anmälan
00:00 Markarydssprinten Info
9/5 Lördag
  SL 3-4 Roslagen Norrtälje TTE Info & anmälan
00:00 Gränsfejden/Vättefejden Info
00:00 Tenhultsmedeln Info
10/5 Söndag
›23:59 SL 3-4 Roslagen Norrtälje TTE Info & anmälan
00:00 OK Älmes vårtävling Info
00:00 Tenhultslången Info
11/5 Måndag
17:30 Ungoms- och juniorträning OS-gruppen Vikensved Maria m.fl. Info & anmälan
12/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, stor stig Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte SM Vokalen, storstugan Patrik K Info
13/5 Onsdag
14/5 Torsdag
17:45 OL-träning 14/5 Fagrabäck KK Info & anmälan
15/5 Fredag
16/5 Lördag
17/5 Söndag
00:00 Lämmeltåget Info
18/5 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Domfälleskogen, Hovshaga GVG Info & anmälan
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Holmarna Albin Info & anmälan
19/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, stor stig Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Storstugan Ungdomskommittén Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
20/5 Onsdag
17:30 * Damträff - utflykt Gårdsby kyrka Info
22/5 Fredag
18:00 * Keps OL Högstorp Isac Ericsson Info & anmälan
23/5 Lördag
24/5 Söndag
25/5 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Evedal GVG Info & anmälan
17:30 OS/GO-träning för ungdomar och juniorer Brittatorp OS-gruppen Info & anmälan
26/5 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, skog eller liten stig (val) Vokalen Patrik K Info
27/5 Onsdag
28/5 Torsdag
08:30 Lägga Brasved i säckar Asa Krister S Info & anmälan
29/5 Fredag
30/5 Lördag
10:00 KM medeldistans Ziiplinen Bränderyd TTE Info & anmälan
31/5 Söndag
00:00 Veckans bana Info & anmälan

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se