Kalender

Föräldramöte OS-grp

24 februari 2020
kl: 17:30
Plats
Storstugan
Ansvarig
Ungdomskommittén
Storstugan är uppbokad till föräldramöte för OS-gruppen.
Datum
Tid Rubrik Plats Arrangör  
1/3 Söndag
00:00 Sverigepremiären, lång Info
16:00 * Lasse Skoog Klubbrummet Info
2/3 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen, inomhus idrottshall GVG Info & anmälan
3/3 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
18:00 * Funktionärsmöte Arena SM-sprint VOKalen Andreas U Info
19:30 * Tiomilasamling Vokalen TTE Info
4/3 Onsdag
10:00 Veteran-OL Oskarshamn SOK Viljan Info
18:00 * SM2020 OLA-gruppen Klubbrummet Patrik R Info
19:00 * Damträff Storstugan Lisa Info
5/3 Torsdag
18:00 Vinternatt Etapp 23 Hemmesjö Magnus och Annika Länk››
6/3 Fredag
18:00‹ Bokning Klubbrummet Patrik K Info
00:00 Kattegattnatt Info
7/3 Lördag
  Bokning Klubbrummet Patrik K Info
00:00 Hallandspremiären, medel Info
8/3 Söndag
›10:00 Bokning Klubbrummet Patrik K Info
00:00 Hallandspremiären, lång Info
14:00 * SM2020 SportIdent-gruppen Storstugan Patrik R Info
9/3 Måndag
17:30 * Föräldramöte GVG Storstugan Info
17:30 * Ungdomsträning och föräldramöte, GVG Vokalen, inomhus idrottshall GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Vokalen OS-gruppen Info & anmälan
10/3 Tisdag
18:00 Intervaller & styrka, elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:45 Styrelsemöte Klubbrummet Info
11/3 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Växjö Växjö AIS Info
18:00 Möte Sprint SM Start Storstugan Info
18:00 * SM2020 OLA-GRUPPEN Klubbrummet Patrik R Info
12/3 Torsdag
18:15 Vinternatt Etapp 24 - Inställd Inställd Länk››
13/3 Fredag
14/3 Lördag
00:00 Vårracet, lång Info
15/3 Söndag
00:00 Vårracet, medel Info
16/3 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG och OS Vokalen, utomhus GVG Info & anmälan
17/3 Tisdag
18:00 Reflexbanan, liten stig (OBS pannlampa krävs) Vokalen Patrik K Info
19:30 TTE-möte klubbrummet Klubbrum TTE / Mattias Info
19:45 Motionskommitten Storstugan Info
18/3 Onsdag
10:00 Veteran-OL Nybro Nybro OK Info
18:00 SM sprint, möte Vokalen Patrik K Info
19/3 Torsdag
18:30 Vinternatt Etapp 25 Brittatorp Tommy S Länk››
20/3 Fredag
16:00‹ Läger för ungdomar och juniorer i GVG och OS-gruppen Karlshamn Ungdomskommittén Info & anmälan
21/3 Lördag
  Läger för ungdomar och juniorer i GVG och OS-gruppen Karlshamn Ungdomskommittén Info & anmälan
00:00 Vildmarksfejden Info
08:30 * Anmälan till träningsdag för OS och GVG Karlshamn Ungdomskommittén Info & anmälan
22/3 Söndag
›16:00 Läger för ungdomar och juniorer i GVG och OS-gruppen Karlshamn Ungdomskommittén Info & anmälan
00:00 Göingefejden Info
23/3 Måndag
17:30 * Ungdomsträning, GVG Vokalen GVG Info & anmälan
17:30 Ungdoms- Juniorträning OS VOKalen Info & anmälan
18:30 Stugmöte Klubbrummet Info
24/3 Tisdag
18:00 Intervaller, stor stig/elljusspår Vokalen Patrik K Info
25/3 Onsdag
09:00 Veteran-OL Kronoberg Alvesta INSTÄLLT Alvesta SOK Info
18:00 * SM2020 OLA-gruppen Klubbrummet Patrik R Info
26/3 Torsdag
18:45 Vinternatt Etapp 26 Slättshed Patrik o Lena Länk››
27/3 Fredag
00:00 PreO Syd, natt Info
28/3 Lördag
00:00 PreO Syd, Ystad Info
00:00 Vårdubbeln, medel Info
10:00 Löp/OL-intervaller VOKalen Gustav Info & anmälan
30/3 Måndag
17:30 Ungdoms- och juniorträning, OS Evedal Maria Info & anmälan
17:30 * Ungdomsträning, GVG Biparadiset, Bokhultet GVG Info & anmälan
31/3 Tisdag
18:00 Löpdisciplinintervaller, stor stig/elljusspår Vokalen Patrik K Info
19:30 Möte för ungdomskommittén Klubbrummet Ungdomskommittén Info
19:30 * Möte Motionskommtitén Storstugan Info

Aktuellt

Samarbetspartners

Senaste från SOFT

Felaktigt RSS-flöde
Länk till Svensk Orientering››

Logga in på intranätet


Kontakt

Info ›› info@vaxjook.se

Web ›› web@vaxjook.se